DIZAJNOVÉ DROBNOSTI ANEB AKO ZO SVOJHO DOMOVA UROBIŤ OBYDLÍ FAJNŠMEKRA

Urobte si zo svojho doma obydlia designové. Domáci dekor, vďaka ktorému svoje doma premeníte v ubikácii nadšencov do dizajnu, nie je ťažké zaradiť do svojho interiéru. Račte objaviť malé drobnosti do bytu, ktoré sú zároveň veľkými ikonami. U nás aj za humnami.

Sme tým, čím sa obklopujeme. To je známy fakt. A oveľa viac to platí v čase, keď doma trávime toľko času, ako nikdy predtým. Ak sa obklopujeme krásnom, bezprostredne na nás pôsobí. Poďte si teda domov pozvať pár kúskov, ktoré váš pobyt doma spríjemnia. A nevadí, že nepoznáte celý repertoár ikonických značiek či obsiahle knihy o dizajne. Začnite napríklad teraz. Prijmite pozvanie na malú lekciu veľkých ikon. A možno si niektorá z nich nájde cestu aj do vášho doma!


Tip: čističky vzduchu do bytu.


Sympatický Snoopy od Flos
Stolové svietidlo pohrávajúce sa s gravitáciou a asymetriou majú na svedomí páni Achille a Pier Giacomo Castiglioni, ktorí ho navrhli už v roku 1967 pre značku Flos. Tí sa pri jeho vytváraní inšpirovali onou rovnomennou komiksovou postavičkou psa Snoopyho, ktorá sa pod ich rukami premenila na veľmi elegantné svietidlo oblých tvarov, bez náznaku karikatúry alebo detinskosti, a napriek tomu v dokonalej harmónii vtipu, štipky irónia a dizajnovej strohosti. Tento nadčasový skvost z kovu a mramoru ste určite mohli vidieť v niektorom z interiérov apartmánov severských div či na stránkach magazínov nielen o interiérovom dizajne. Niet divu – aj po viac ako päťdesiatich rokoch vám môže pripadať súčasné. Ľahkosť a funkčnosť tohto kúsku vás jednoducho očarí.

Jednoducho krásna Artek 60 Stool
Stolička 60 bola navrhnutá Alvarom Aaltom v roku 1933 a vyrábaná javom vo Fínsku z masívnej brezy značkou Artek. Tejto pomerne nenápadnej stoličky sa po celom svete predalo niekoľko miliónov kusov, vďaka čomu sa tento skvost radí k jednému z najobľúbenejších produktov v histórii dizajnu. Stolička Stool 60 môže vyzerať zdanlivo jednoducho, ale verte, že sa jedná o dokonale spracovaný kus nábytku. Možno ju použiť ako stoličku na sedenie, odkladací stolík alebo dokonca výstavnú plochu treba pre vaše knihy. Práve multifunkčná jednoduchosť v spojení s odolnosťou a nadčasovým dizajnom urobila z tohto kúsku jeden z najobľúbenejších a najefektívnejších typov nábytku v histórii.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram