UŽ MÁTE TIETO COFFEE TABLE FASHION BOOKS?

Sú veľké a ťažké, sú vizuálne krásne a prekypujú informáciami. A tak je ich listovanie samo o sebe rituálom vyžadujúcim pokojnú hudobnú kulisu a viac ako len jeden voľný večer. Račte sa pohodlne usadiť a začítať sa do tých najlepších módnych coffee table books! Akými knižnými klenotmi na svojom konferenčnom stolíku oslníte nielen návštevy, ale v prvom rade sami seba?

Glamour of Italian Fashion Since 1945
Kniha vznikla pôvodne ako sprievodný katalóg k výstave v londýnskom Victoria & Albert Museum konanej v roku 2014. Glamour of Italian Fashion Since 1945 predstavuje na svojich stranách módu, ktorá premenila textilný štítok s nápisom „Made in Italy“ na medzinárodne uznávanú značku štýlu. Spája úžasné módne fotografie, archívne materiály a predtým nevidené predmety zo súkromných zbierok, aby preskúmala taliansky štýl od povojnových návrhárov až po mimoriadny úspech ich značiek konfekcie. Gucci, Fendi, Emilio Pucci, Valentino, Giorgio Armani, Missoni, Franco Moschino, Gianni Versace, Dolce & Gabbana, Miuccia Prada a Roberto Capucci, tí všetci v priebehu rokov prispeli k etablovanému postaveniu talianskeho remesla kože, pletenín a precízneho krajčírstva . A bližšie sa s nimi môžete zoznámiť nad textom a fotografiami nabitých stránkach tejto knihy v zlatej obálke.

Umenie na papieri – to je kniha Acne Paper, ktorá oslavuje niektoré z najlepších prác z archívu časopisu módnej značky Acne Studios. Okrem iného ukazuje, že obyčajné katalógy sú už dávno prekonanou záležitosťou. Kniha zahŕňa práce legendárnych fotografov, ako sú David Bailey, Sarah Moon, Irving Penn či Paolo Roversi. Sprevádzaná je esejami napísanými špeciálne pre toto bohato ilustrované vydanie o 568 stranách a svet lifestylu skúma prostredníctvom média fotografie, umenia, literatúry a žurnalistiky, zhromažďujúc práce špičkových prispievateľov niekoľkých rôznych generácií. Acne Paper obsahuje aj exkluzívne rozhovory s Tildou Swinton, Davidom Lynchom, Kimom Jonesom alebo napríklad Azzedine Alaïou.

The MoMu Collection Antwerp
Výnimočné fondy renomovaného antverpského múzea módy, známeho ako MoMu, združujúceho najprestížnejšie módne kolekcie nielen z Belgicka, boli vôbec prvýkrát predstavené v jednej knihe. MoMu si ju nadelilo po trojročnej rozsiahlej rekonštrukcii, ukončenej v septembri minulého roku, v rámci ktorej bolo rozšírené o priestrannú galériu prezentujúcu zbierkový fond, ktorý v celej svojej šírke číta viac ako 35 000 exponátov. Kniha The MoMu Collection Antwerp zahŕňa čriepky štyroch desaťročí belgickej módy a postupne na 448 stranách prezentuje okrem iného majstrovské diela Driesa Van Notena, Rafa Simonsa, Ann Demeulemeester, Dirka van Saene, Martina Margiely a ďalších s múzeom či Belgickom. zbierok venovali. Ponúka tak prehľad najdôležitejších protagonistov belgickej módy od 70. rokov 20. storočia až do súčasnosti. Okrem toho obsahuje aj fotografie z výstav, ktoré v múzeu prebiehali v rokoch 2002 až 2018.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram