Test AdGuard VPN Free x AVG Secure VPN: Aká VPN je lepšia?

Aká z týchto VPN je lepšia: AdGuard Free VPN, alebo sa skôr oplatí Hola VPN Premium? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, pričom výsledok porovnania je 6,6/10 : 6,4/10.

Skúška rýchlosti Adguard Free VPN : Hola VPN Premium, Ktorá sviští rýchlejšie?

U VPN sa oplatí pozerať najmä na rýchlosť, čo platí aj o AdGuard Free a Hola Premium VPN.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 22 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 76 Mb/s. AdGuard Free VPN bola o 54 Mb/s pomalší oproti Hola VPN Premium.

Upload Adguard VPN Free sme namerali 21 Mb/s. Hola VPN Premium sme namerali upload 63 Mb/s, kvôli tomu je o 42 Mb/s rýchlejšie.

Rýchlosť odozvy dosiahla u prvej VPN v priemere 19 ms. Konkurenčné Hola VPN Premium sme namerali 11 ms. Pre rýchlosť odozvy platí, že nižšia hodnota je výhodnejšia, teda Adguard VPN Free bola o 8 ms horšie.

Skóre AdGuard VPN Free proti Hola VPN Premium zatiaľ je 4/10 – 8/10.

Zvláda AdGuard Free VPN prehrávať filmy z Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, AdGuard VPN Free túto schopnosť nezvládne. Pre odblokovanie väčšinou stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Hola VPN Premium zahraničné Netflix odblokovať vie.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, Hola VPN Premium takú zručnosť má. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a whitelist. Pre predstavu AdGuard VPN Free zahŕňa ochranu pred únikom DNS a Hola VPN Premium napríklad ponúka funkciu whitelist.

V porovnaní funkcií je skóre 6/10 vs. 5/10.

Ako sa darí Adguard Free VPN v počte krajín a serverov?

Nízka ponuka VPN serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, AdGuard VPN Free ponúka 50 serverov. V zozname Hola VPN Premium sme napočítali 60 serverov. Prvý z dua tak má o 10 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u Hola! VPN Premium v okamihu písania článku bol 36. Druhá z porovnávaných VPN má 11, čo je o 209 menej. V tejto disciplíne teda prehráva.

Významný je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých AdGuard Free VPN vie 2. Hola VPN Premium súčasne pripojí 10 zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Ktoré platformy vedia AdGuard Free VPN a aké vedia Hola! VPN Premium?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, Adguard VPN Free zvláda prístroje na platforme Android a pokrýva zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania Hola! VPN Premium iOS zvláda, prístroje s Androidom zvládne chrániť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. AdGuard Free VPN má pôvod na Cypre. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene v Izraeli.

Služba Adguard VPN Free nie je v slovenčine, Hola VPN Premium slovensky tiež nevie.

V hodnotení platforiem dosiahla AdGuard Free VPN známky 5/10 a Hola VPN Premium získala hodnotenie 8/10.

Porovnanie cien Adguard Free a Hola Premium VPN

Hola Premium VPN môžete mať za 3,02 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať za darmo. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvé VPN a 3/10 pre porovnávanú VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram