Zostaňte tento rok na Slovensku a navštívte počas dovolenky Sklené Teplice

Ako sa hovorí: „Všade dobre, doma najlepšie.“, a môžeme sa na toto príslovie spoľahnúť napr. v prípade, keď chceme vymyslieť skvelé miesto na rodinnú letnú dovolenku. Slovensko má rozhodne čo ponúknuť, za pobyt nezaplatíte prehnane veľa peňazí, všade sa dohovoríte, bude vám chutiť národná kuchyňa a jej recepty… A tiež podporíte slovenskú gastronómiu, podnikateľov, ktorí to počas uplynulých rokov rozhodne nemali jednoduché. O to viac sa teraz snažia, aby ľuďom ponúkli všetko, čo očakávajú, a ešte niečo naviac.

Poznáte Sklené Teplice?

Vydať sa môžete napr. do Sklených Teplíc. Ide o obec v okrese Žiar nad Hronom. Nachádza sa konkrétne v severozápadnej časti Štiavnických vrchov medzi mestami Hliník nad Hronom a Banská Štiavnica. Na území obce sú termálne pramene s teplou vodou s teplotou 28 – 52 °C. Liečia sa tu predovšetkým choroby pohybového aparátu a nervové choroby. Vyskúšať môžete napr. jaskynný parný kúpeľ „Parenica“, prírodne vytvorenú jaskyňu s hypertermálnou minerálnou vodou a vysokým obsahom magnézia a vápnika. Je jedinečný v celej Európe a je vyhľadávaný najmä klientmi zo zahraničia. Už to je dôkaz, že dovolenka na Slovensku vám môže dať poznanie a skúsenosti, ktoré len tak nenájdete.

Zdravotná poisťovňa PZP Vám zaručí kvalitné poistenie na cesty.

Ubytujte sa podľa svojich predstáv

Môžete využiť ubytovanie Sklené Teplice v mnohých podobách. Veľmi dobre hodnotené je napr. Ubytovanie Koliba, čo je ubytovanie s vírivkou a saunou priamo v objekte. Nachádza sa na okraji obce a hlavu tu môže zložiť celkom 16 osôb, z toho 2 budú spať na prístelkách. K dispozícii je aj internet, sú vítaní psíkovia, nechýba spoločenská miestnosť…

Vybrať si môžete aj chatu v tichom lesnom prostredí s názvom Chatka v rekreačnej oblasti pri lese. Ide o útulnú chatu, kde sú dve spálne a ubytovanie tu nájde celkom 5 osôb.

To je len malá ochutnávka, kompletnú ponuku nájdete na webových stránkach hauzi.sk.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram